راهنمای چینش دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

  • 2 سال قبل
  • 1

با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک شدن خانه ها ، رعایت اصول چیدمان و استفاده بهتر از فضاها اهمیت مضاعفی یافته است. اگر شما هم یکی از ساکنان خانه های کوچک آپارتمانی هستید و در خانه ای کوچک زندگی می کنید یا اتاق کوچکی دارید و مایل هستید آن را بزرگ تر نشان دهید ، می توانید با رعایت چند قانون اصلی و مهم در دکوراسیون منزل خود به این خواسته خود برسید.رعایت این نکات به بزرگتر نشان داده شدن اتاق شما کمک شایان توجهی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

انتخاب مبلمان برای دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

در راهنمای گام به گام چیدن مبلمان منزل اصول چیدمان صحیح مبلمان و اثاثیه را توضیح دادیم. رعایت نکات زیر در خانه های کوچک به شما کمک خواهد کرد تا بهترین دکوراسیون مناسب با آپارتمان کوچک خود را ایجاد کنید و از دکوراسیون جدید خود لذت ببرید:

-یکی از بزرگترین اشتباهات در چیدمان فضاهای کوچک ، استفاده از مبل های متعدد و یا استفاده از مبل های بزرگ است.

-در اتاق های کوچک می بایست از مبلمان کوچکتر و ظریف تر استفاده شود.

-اگر مبل های بزرگ و سنگین دارید و به آنها علاقه مند هستید می توانید از آنها به عنوان کانون و نقطه تمرکزدر فضا استفاده کنید و سپس مبل های کوچک خود را در کنار آن بچینید.

-برای دکوراسیون فضاهای کوچک نباید فضا را با مبل پر کرد پس تعداد مبل ها را کم کنید و اجازه دهید فضاهای خالی بین مبلمان وجود داشته باشند.

-از مبل هایی استفاده کنید که خطوط مشخصی داشته باشند. با خطوط عمودی سعی کنید در فضا تعادل بوجود آورید. برای اینکار می توانید از یک اثر هنری ( تابلویی که روی دیوار قرار گرفته و یا گلدان زمینی باریک و بلندی که درون آن شاخه ها یا گل های بلند قرار داده شده است) استفاده کنید.

-صندلی ها و کاناپه های بدون دسته بهترین گزینه برای فضاهای کوچک هستند. زیرا فضا را بازتر و بزرگتر جلوه می دهند. همچنین مبل هایی که پایه های آن ها در معرض دید هستند عمق و وسعت دید بیشتری به اتاق شما می بخشند.

سعی کنید که در حد ممکن برای انتخاب مبلمان مورد نیاز خود از سایزهای کوچکتر مبلمان استفاده کنید .مانند استفاده از شزلون های دو نفره بجای کاناپه بزرگ ۳ یا ۴ نفره و یا استفاده از تخت های ۱۶۰ ساتیمتری بجای تخت های ۱۸۰ ساتیمتری (کویین) یا ۲۰۰ ساتیمتری (کینگ).

-استفاده از انواع مبلمان تاشو و جمع شونده به شما در مدیریت فضا کمک بسیاری خواهند کرد و شما می توانید در زمانی که به آنها نیاز ندارید یا زمان هایی که به فضای بیشتری نیاز دارید آنها را جمع کنید (مانند میزهای نهار خوری با قابلیت تغییر سایز و یا مبل های تخت شو و یا تخت هایی که در داخل کمد پنهان می شوند). همینطور صندلی های تاشو گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک می باشند.

-حتی در فضاهای کوچک باید اثاثیه موجود را در فضای موجود جانمایی نمایید. بدین معنی که هر وسیله ای در جای درست خود قرار گیرند.از قالی ، مبلمان ، میز و اثاثیه به گونه ای استفاده کنید که برای فعالیت های مختلف ، فضاهای متفاوتی داشته باشید : تلویزیون دیدن ، گفتگو ، مطالعه.برای مثال یکی از مکان های کوچک می تواند آشپزخانه باشد که باید با طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شکل صحیح آشنا باشید.

-توجه داشته باشید در اتاق های کوچک قفسه های بدون درب گزینه مناسب تری هستند و قفسه های درب دار فضا را کوچک تر نشان خواهند داد.

-برای فضاهای کوچک استفاده از مبلمان چند منظوره مناسب تر است. یعنی مبلمانی که عملکردهای گوناگونی دارند. برای مثال استفاده از مبلمان راحتی بجای کلاسیک و استیل و یا استفاده از مبلمان تخت شو و… .

به عنوان مثال استفاده از نوعی پوف ( صندلی های راحتی بدون پشتی ) که در زیر ان فضایی برای کمد تعبیه شده است ، بهترین مکان برای نگهداری پتو وکوسن و کتاب های اضافی شماست و نیز فضای بسیار مناسبی برای رفع خستگی پاها می باشد.

استفاده صحیح از اقلام دکوراتیو در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

-برای دکوراسیون اتاق کوچک پرده ها را از سقف آویزان کنید نه از قاب پنجره این کار ارتفاع و عمق فضا را بیشتر نشان میدهد .

-چنانچه از پشت دری یا کرکره استفاده می کنید آن را در چهارچوب پنجره نصب کنید و از نصب آن در بالای چهارچوب پنجره خودداری کنید.

-اشیا دکوری خود را شیشه ای ، آینه دار، شفاف و براق انتخاب کنید تا نور را منعکس کنند.

-فضای موجود را پر از خرت و پرت های ارزان قیمت و گران قیمت نکنید. اشیا دکوری در فضاهای کوچک خیلی به چشم آمده واستفاده زیاد از آنها موجب خفه شدن و کوچک بنظر رسیدن فضا می شود. بخاطر داشته باشید در چیدمان اتاق های کوچک همه چیز باید حساب شده باشد .

-در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ، نورپردازی در هر فضایی از اهمیت خاصی برخودار است و طراحی نورپردازی در فضاهای کوچک بسیار لازم و ضروری است. نور طبیعی پنجره ها خواه ناخواه حس روشنایی ایجاد می کند و فضا را بزرگتر و بازتر نشان می دهد. بنابر این استفاده از نور طبیعی از نکات لازم و ضروری است. برای نور پردازی بهتر، نور داخل خود اتاق را بصورت لایه لایه ایجاد کنید. منظور از نور لایه ای ، استفاده متناسب از منابع نوری آویز و لوسترها، نورهای مخفی ، نور های موضعی ، دیوارکوب و امثال آن می باشد.

تاثیر رنگ و بافت در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

-رنگهای تیره فضاهای بزرگ را کوچکتر نشان می دهند. هرچه سایه ها روشن تر باشند، فضا بازتر و بزرگتر دیده می شود. در فضاهای کوچک از رنگهای تیره و تند بصورت موضعی و یا بعنوان رنگ مکمل فضا استفاده کنید.

-استفاده از کاغذدیواری های راه راه برای استفاده در اتاق های کوچک بسیار مناسب خواهد بود زیرا ارتفاع و عمق فضا را افزایش می دهد.

-برای دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ، فضاها را یک رنگ در نظر بگیرید و برای سقف و دیوار از دو پرده متفاوت از یک رنگ واحد رنگ آمیزی کنید(کمرنگ و پررنگ). برای ایجاد تضاد و عمق در فضا میتوان از سایه های متفاوت یک رنگ (تیره و روشن یا سرد و گرم) یا بافت های متفاوت یک رنگ استفاده کرد.

-برای طراحی فضاهای کوچک، از رنگ های تیره تر و جلب توجه کننده فقط در پس زمینه فضا استفاده شود. این کار باعث می شود که سقف بلندتر بنظر بیاید و این باعث بزرگتر جلوه کردن اتاق میشود.

-ایده ای دیگر در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی ، رنگ زدن دیوار اصلی اتاق با رنگی تیره یا شفاف است و رنگ آمیزی سایر دیوار ها با استفاده از یک رنگ ساده و خنثی.

-استفاده از یک قاب نقاشی زیبا به اتاق خواب شما روح می بخشد.

-چنانچه در فضای کوچک از رنگ و کاغذهای بافت دار استفاده می کنید، می بایستی با رعایت نسبت ۲ به ۱ ، دودیوار رنگ خنثی را با یک دیوار رنگ تیره یا کاغذ شده ترکیب کنید. معمولا این ترکیب بهترین نتیجه را خواهد داشت.

شما  می توانید با استفاده از بسته های طراحی دکوراسیون زیباسِت که بصورت کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه برای شما در نظر گرفته شده است طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن خود را به ما بسپارید تا علاوه بر زندگی در خانه ای که مطابق نیاز و سلیقه شما آراسته شده است در هزینه های اجرا و خرید خود صرفه جویی نمایید و از صرف هزینه های نابجا خودداری نمایید.

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه
Open chat
1
راهنمایی نیاز دارید؟
سلام،
چطور میتوانم کمکتان کنم؟