سوالات متداول درباره سرمایه گذاری و خرید خانه در قبرس شمالی

به طور کلی مهاجرت و سرمایه گذاری نیاز به دریافت اطلاعات جامع درباره کشور مورد نظر دارد. در این قسمت ما سعی کردیم تا سوالات متداول مشتریان و متقاضیان سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی را به اختصار عنوان کنیم. هرچند گاهی بعضی مسائل تخصصی تر و نیاز به بررسی بیشتر دارد که شاید در موارد زیر جواب مناسبی عایدتان نشود اما همواره مشاوران ما در کنارتان خواهند بود تا شما را یاری کنند.

افراد زیر 18 سال و بالاي 70 سال نیازي به دریافت اجازه اقامت براي ماندن در قبرس شمالی نداشته و میتوانند تا زمانی که بخواهند و یا به 18 سال برسند در جزیره اقامت داشته باشند.

  • سندهاي ترك: قبل از سال هزارو نهصد هفتادو چهار که بدون مشکل بوده ولی بسیار کمیاب هستند.
  • سندهاي  معاوضه ای قبرس شمالی: مالک ملک را با ملکی که در قبرس جنوب بوده است معاوضه کرده است. این نوع مخصوصا در کنار دریا بسیار کم یاب میباشد.
  • اسناد تی ام دي: که این املاك غصبی بوده و اکثر ساخت و سازها در این املاك میباشد و بدنبال تغییرات سیاسی احتمالی در آینده، احتمال پرداخت خسارت از طرف مالکان جدید زیاد است.

خوشبختانه روش هاي پرداختی متنوعی در قبرس شمالی براي سهولت در خرید ملک جهت رفاه حال مشتریان درنظر گرفته شده است که به نوع ملک و شرکت سازنده بستگی دارد که به شرح زیر می باشد :
نقدي : تخفیف قابل توجه و یا هدیه گرفتن لوازم اصلی منزل
اقساط:به صورت بدون بهره تا5سال یابهره اندك تا10سال
وام بانکی

حداقل قیمت خرید ملک در قبرس شمالی حدودا بین 27000 تا 30000 پوند انگلستان می باشد.

پس از بازدید از تمامی پروژه ها و انتخاب ملک مورد نظر، می بایست مبلغی به عنوان رزرو که حداقل آن 1000 پوند می باشد پرداخت نمایید، این رزرواسیون بسته به سازنده یک تا دو ماه اعتبار دارد، در این طول این مدت خریدار موظف است مبلغ پیش پرداخت بابت اقساط یا کل مبلغ را بابت خریداري پرداخت نماید تا قرارداد خرید ملک را دریافت کرده و نسبت به اقامت خود اقدام نماید.

در حال حاضر بازار املاك در قبرس شمالی بسیار در حال ترقیست. خریداران بریتانیایی و اروپایی در حال سرمایه گذاري در اینجا هستند. هم اکنون بهترین زمان براي خریداران جهت سرمایه گذاري است، چرا که در شرایط کنونی املاك قبرس شمالی از قیمتهاي بسیار مناسبی برخوردار هستند. سود افزوده شده در املاك قبرس شمالی به خوبی بیانگر تعداد سرمایه گذاران خارجی است، که نشاندهندهٔ آمار بالاي فروشند.

به علت تعداد زیاد مهاجران، توریست ها و دانشجویان در کشور قبرس شمالی بازار اجاره ملک بسیار پویا و خانه ها به راحتی به صورت بلند مدت و کوتاه مدت اجاره می روند.

امروزه تعداد افرادي که میخواهند یک آپارتمان یا ویلاي ساحلی داشته باشند، به طور چشمگیري افزایش یافته است و این امر قبرس شمالی را به یکی از سریع ترین بازارهاي در حال رشد و سودآور در کل مناطق مدیترانه تبدیل کرده است. در سالهاي اخیر، تقاضا براي خرید ملک در قبرس پنج برابر افزایش یافته است. چرا که در شرایط کنونی املاك قبرس شمالى از قیمت هاي بسیار مناسبی برخوردار هستند.

  • قیمت مناسب خانه و آپارتمان
  • رشد سالیانه قیمت ملک
  • سادگی روند اداري در ثبت سند و
  • اخذ اقامت قبرس شمالی
  • خرید ملک بر پایه ارز پایدار پوند انگلستان

پس از اتمام پرداخت و یا تسویه حساب با شرکت سازنده یا صاحب ملک براي آغاز پروسه ثبت سند ابتدا نیاز است تا مراحل انجام امور دریافت اجازه خرید توسط وکیل حقوقی صورت گیرد که این پروسه حداقل 6 الی 9 ماه نیاز به زمان دارد و پس از دریافت اجازه خرید سند به نام شما ثبت می گردد، قابل توجه است قبل از دریافت اجازه خرید و با قرارداد خرید شما می توانید براي اقامت اقدام کنید.

بعد از ثبت رسمی ملک بنام خریدار،نیاز به تهیه مدارکی ازقبی لعکس وکپی پاسپورت وگواهی ناظر محلی بر اياسکان وهمچنین کپی و اصل قرارداد مهر شده در اداره ثبت و برگه گواهی سلامت ) شامل آزمایش خون ایدز و هپاتیت که در اینجا از متقاضی گرفته می شود( هست. بعد از تکمیل این مدارك به اداره مهاجرت در شهر لفکوشا مراجعه نموده و داخل پاسپورت خریدار و همراهان مهر اقامت یکساله زده خواهد شد. همچنین دفترچه صورتی رنگ اقامت با عکس و مشخصات خریدار به او تسلیم خواهد شد که هر ساله براي تمدید اقامت مورد نیاز است.

نیم درصد مبلغ ملک : بابت تمبر
پنج درصد مبلغ ملک : بابت مالیات
سه درصدمبلغ ملک: ثبت سند
هزینه هاي انتقال آب و کنتور برق : بستگی به نوع ملک دارد

شرکت املاک قبرس ارایه بهترین خدمات درزمینه خریدملک وسرمایه گذاري بیشک بهترین نماینده ي حقوقی هموطنان عزیز در کشور قبرس شمالی می باشد. خدمات کامل از صفر تا صد خرید ملک، مشتري مداري، گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و ارایه کامل ترین مجموعه براي انتخاب با بهترین قیمت از جمله آرمان هاي این مجموعه می باشد. برخی از خدمات شرکت  به شرح زیر می باشد :

• بازدید از پروژه ها

• ترانسفر رایگان فرودگاهی

• 6 روز اقامت رایگان

• تور هاي تفریحی

• تورهاي مراکز خرید

• همراهی در تمامی مراحل خرید و اخذ اقامت

• مشاوره اخذ وام بانکی و فرصت هاي سرمایه گذاري

قبرس سومین جزیره دریاي مدیترانه از نظر وسعت که در اوراسیا و در قسمت شرق مدیترانه واقع شده است.

در جنوب ترکیه قرار گرفته، که از شرق به خاورمیانه، از غرب به یونان و از جنوب به مصر منتهی می شود.

قبرس شمالی پنجمین کشور امن دنیا می باشد. با توجه به جمعیت کوچکی که در قبرس شمالی در مقایسه با کشورهاي بزرگتر مانند انگلیس، ایالات متحده آمریکا، استرالیا یا مالزي وجود دارد، جرایم کمتري وجود دارد. قبرس شهرت خوبی براي محلی امن و دوستانه دارد.

درباره امنیت قبرس بیشتر بدانید

اکثریت قاطع مردم جمهوري ترك قبرس شمالی را مسلمانان سنی مذهب تشکیل میدهند.
اقلیتی از مسیحیان ارتودوکس و مسیحیان پیرو کلیساي مارونی نیز در این کشور زندگی میکنند.
فرهنگ مردم قبرس بسیار شبیه ایرانیان می باشد.

در قبرس آسمان ابري، باران و سرما را فراموش کرده و شروع به فکر کردن به آفتاب و سواحل زیبا کنید.
بیش از300 روز آفتابی را در قبرس تجربه خواهید کرد.
در زمستان طبیعت قبرس شروع به رشد می کند و در بهار مناظر طبیعی و رنگارنگی را ارائه می دهد.

 


درباره آب و هوای قبرس بیشتر بدانید

سواحل شنی سفید و خلوت، چشمه هاي معدنی متعدد، سایت هاي باستان شناسی، پیاده روي کوهستانی و ورزش هاي آبی بهترین تعطیلات را برایتان فراهم می آورد.


علاوه بر این، استقبال گرم افراد محلی، غذاهاي مدیترانه اي خوشمزه و هزینه ي زندگی پائین، تعطیلات زیبا و خاصی را برایتان می سازد .

 

واحد اصلی پول قبرس شمالی همان لیر ترکیه می باشد و پول خرد آن کوروش نامیده می شود.

مردم قبرس شمالی به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند ولی اکثر آنان به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند.

غذاهایی که می توانید در قبرس شمالی یافت کنید بیشتر غذاهاي ترکی و مدیترانه اي می باشد که با ذایقه ایرانیان سازگاري دارد و از آدانا کباب، تاووك شیش، اسکندر کباب، کباب ترکی، شفتالی کباب و غذاهاي مدیترانه به عنوان محبوب ترین آنها نام برد.

هزینه هاي زندگی در قبرس شمالی به نسبت کشورهاي اروپایی حوزه مدیترانه و کشورهاي مشابه بسیار پایین تر بوده و تا حدودي مشابه هزینه هاي زندگی در ایران می باشد.

قبرس شمالی به پنج بخش اصلی تقسیم می شود :

لفکوشا :پایتخت
گیرنه : توریستی
فاماگوستا :دانشجویی
گوزل یورت
ایسکله

اطلاعات بیشتر درباره شهرهای قبرس شمالی

در قبرس شمالی در حال حاضر بیش از 101،000 دانشجو در 16 دانشگاه تحصیل می کنند. 87 درصد از آن ها دانشجویان بین المللی از 135 کشور مختلف هستند.

تعداد دانشجویان بین المللی که در سال تحصیلی 2010-2009 حدود 2500 بود، به بیش از 35 برابر افزایش یافته و به 88000 نفر در سال تحصیلی جاري افزوده شده است.

اخذ پذیرش رایگان دانشگاه های قبرس شمالی

قبرس با تاریخ 10 هزار ساله و فرهنگ غنی خود سالانه بیش از 2 میلیون توریست را به خود جذب می کند.