شهرهای قبرس شمالی – فاماگوستا

شهر فاماگوستا

شهر فاماگوستا یا (ماگوسا، ماگوستا) در شرق قبرس قرار دارد. فاماگوستا دارای تاریخ عمیق و طولانی می باشد.

این شهر دارای سواحل زیبا با شنهای طلاییست که بسیار نادر و کمیاب است و تنها در قبرس شمالی مشاهده می شود. بدون شک با شن های طلایی شما تابستانی به یاد ماندنی را در کنار خانواده خواهید داشت.

آثار باستانی فراوانی از جمله کلیسا قلعه و… در قبرس شمالی یافت می شود که قدمت آنها حتی به قرن سوم میلادی نیز برمی گردد. از جاذبه های توریستی شهر زیبای فاماگوستا به سواحلی با شن های طلایی کلیساهای قدیمی و… اشاره کرد.

می توان به فاماگوستا به عنوان پایتخت فرهنگی قبرس اشاره کرد. تاریخ و فرهنگ کشور قبرس شمالی اهمیت بسیار زیادی برای مردم این کشور دارد.

پیدایش فاماگوستا به حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد در ابتدا این شهر به Arsino که واژه ای یونانیست معروف بود ولی با گذشت زمان به فاماگوستا معروف شده و بندری مهم در قبرس شمالی را تشکلیل داده.

شهر سالامیس، خانگاه سنت برناپاس، مسجد لالا مصطفی پاشا، کلیسای جامع سنت نیکولاس و برج اوتلو از مکان های دیدنی و منظره های طبیعی معروف در شهر فاماگوستا هستند. اگر به مکان های تاریخی علاقمندید حتما بازدید از شهر تاریخی سالامیس را در برنامه های خود قرار دهید. شهری که از حدود هزار و صد سال قبل از میلاد پایتخت قبرس بشمار می آمده و در قلمرو امپراطوریهای آسور، مصر، ایران (پرسیا) و روم باستان قرار داشته است. سالامیس با گذشت قرون متمادی همچنان زنده و پا برجاست.

محل قرار گیری این شهر باستانی و قدیمی در اطراف بیشه زارهای اطراف می‌موسا می باشد و بقایای آثار باستانی و همچنین سکه‌های طلایی که متعلق به سالهای 374 و 411 قبل از میلاد می‌باشد بیانگر اهمیت باستانی این شهر در روزگاران کهن بوده است. یکی دیگر از مناطق دیدنی قبرس شمالی و فاماگوستا شهر سوخته ی واروشا می باشد که حتما باید از این منطقه ی زیبا بازدید کرد.

مقایسه املاک

مقایسه