شهرهای قبرس شمالی – لفکوشا

شهر لفکوشا

پایتخت و بزرگترین شهر در قبرس شمالی لفکوشا شمالی یا نیکوزیا شمالی می باشد، که در نیمه شمالی شهر نیکوزیا و در ناحیه لفکوشا قرار گرفته‌است که توسط شهرداری لفکوشای ترک اداره می شود. در سال ۱۹۶۰ پس از درگیری میان یونانی ها و ترک ها تصمیمی مبنی بر جدایی این شهر گرفته شد. جمعیت امروزی این شهر چیزی در حدود ۵۰۰۰۰ نفر می باشد.

از شهر های خواهرخوانده ی این شهر می تواند از سه شهر ترکیه به نام های آدانا آنکارا و بورسا و کومانوفوی جمهوری مقدونیه و کمرات مولداوی اشاره کرد. لفکوشای شمالی مرکز مهم تجاری با بسیاری از مغازه‌ها، مراکز خرید مدرن، رستوران و سرگرمی است. در این شهر مراکز تولیدکننده انواع پارچه، چرم، سفال، پلاستیک، و سایر محصولات نیز متمرکز شده‌است.

قبرس شمالی یکی از مقاصد لوکس گردشگری می باشد که همواره میزبان توریست ها و مسافران زیادی از سراسر اروپا و انگلیس و همینطور روسیه می باشد. همینطور بسیاری از مردم ترکیه اولین مقصد سفر خارجی خود را قبرس شمالی قرار می دهند. می توان گفت سفر به قبرس شمالی بسیار لوکس تر از تور های شهر های ساحلی ترکیه مثل آنتالیا، بدروم و کوش آداسی می باشد. سواحل با شن های طلایی که معروفیت بسیاری دارند در قبرس شمالی قرار گرفته اند و خواننده های معروف و سلبریتی های ترکیه همواره در هتل های لوکس قبرس شمالی به اجرای برنامه و کنسرت می پردازند.

مقایسه املاک

مقایسه